Barcode: 0001349990014
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 214.0 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 10.7 g |
| of which sugars | 10.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Pasteurized goat's milk and cream, honey, salt, sugar, cheese culture, coagulant.
Recipes with Similar Ingredients
Mozzarella Cheese
4 ingredients
Apricot-Honey Sauce(Microwave)
4 ingredients
Cottage Cheese And Salsa Spread
10 ingredients
Goat Cheese Torta
8 ingredients
Basil Cheese Spread
6 ingredients
Grilled Chevron Chops(Beef Goat Chops)
4 ingredients
Jamaican Curried Goat
7 ingredients
Goat Cheese Quesadilla
13 ingredients
Spinach Salad With Oranges And Warm Goat Cheese
10 ingredients
Curried Goat
8 ingredients
Goat Cheese Calzone
9 ingredients
Cheese Ball
7 ingredients
Related Products
weidemilch 200ml
Albert Heijn
Melk vlokken
Albert Heijn, AH
E NOVA 4
Vlaaipunten mix
Albert Heijn
D NOVA 4
Malse Zalm Filet
Ah
A NOVA 1
Noten muesli
Albert Heijn
C NOVA 4
Slagroom Truffels
Albert Heijn
E NOVA 4
Elstar appelen
Albert Heijn
B
Bio Muesli
A NOVA 4
Pure vlokken
Albert Heijn
E NOVA 4
Mix vlokken
Albert Heijn
E NOVA 4