Barcode: 0002114022348
Black Turtle Beans
by Winn-Dixie
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 343.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 62.9 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 25.7 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Black turtle beans.
Recipes with Similar Ingredients
Doug Cooper'S Polynesian Black Bean Soup
9 ingredients
Black Bean Dip
3 ingredients
Turtle Stew
6 ingredients
Turtle Stew 1
6 ingredients
Black Turtle Bean Soup
8 ingredients
Southwest Casserole
14 ingredients
Sauce Piquante
13 ingredients
Cajun Black Beans And Rice
9 ingredients
Snapping Turtle Stew
12 ingredients
Turtle Noodle Soup
9 ingredients
Mystery Meatloaf
5 ingredients
Black Bean Chili
18 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Frutos rojos
Carrefour
D NOVA 4
Tonus Sans sel ajouté
Carrefour
C NOVA 3
Noix de cajou Tomates & Herbes
Carrefour
C NOVA 4
Pousse de haricot mungo
Carrefour
B NOVA 3
noix de coco râpée
Carrefour
D NOVA 1
Onion rings
Carrefour
C NOVA 4
Clémentine 100% pur jus
carefour
C NOVA 1
Chips au sel de Guérande
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 3
AMANDES En poudre
Carrefour
A NOVA 1
CÈPES SÉCHÉS
Carrefour
A NOVA 1
100% pur jus Orange Sans pulpe
carefour
C NOVA 1
Chips paysannes
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 3