Barcode: 0003003430299
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 24.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic baby arugula.
Recipes with Similar Ingredients
Arugula, Egg And Tomato Salad
9 ingredients
Chicken Scarparella
15 ingredients
Three Greens Salad
10 ingredients
Sicilian Salad
12 ingredients
Bruschetta With Tomatoes And Capers
9 ingredients
Bitter And Sweet Salad
11 ingredients
Citrus And Mango Salad(Makes 2 To 4 Servings)
9 ingredients
Arugula Salad
8 ingredients
Raddicchio, Arugula And Endive Salad
8 ingredients
Arugula Salad
9 ingredients
Green Salad
9 ingredients
Five Green Salad
13 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% Pur Jus Multifruit
Cora
E NOVA 1
Harmony - Cacahuètes grillées sans sel ajouté
Cora, Cora Harmony
A NOVA 3
Pur jus Fruits rouges
Cora
D NOVA 1
Pistaches sans sel ajouté
Cora
A NOVA 1
Pain de mie longue conservation
Harrys
B NOVA 4
Pur jus Pêche Mangue Passion
Cora
C NOVA 1
Pur jus de Clémentine
Cora
C NOVA 1
Compote pomme banane
Cora
B NOVA 3
Pomme de terre grenaille
Cora
B NOVA 3
Tomates farcies riz cuisiné
Cora
A NOVA 4
Grenade
Cora
E NOVA 1
Pur jus de pomme de Bretagne
Patrimoine Gourmand
D NOVA 1