Barcode: 00043083
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 561.0 kcal |
| Fat | 128.0 g |
| of which saturated | 12.7 g |
| Carbohydrates | 140.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 76.4 g |
| Proteins | 63.8 g |
| Salt | — |
Ingredients
ORGANIC BROWN FLAX SEEDS
Recipes with Similar Ingredients
Sesame Ginger Chicken
7 ingredients
Poppy Seed Cake
10 ingredients
Summer Pickles
9 ingredients
Corn Relish
10 ingredients
Festive Corn Relish
10 ingredients
Grilled Coriander Pepper Pork Chops
6 ingredients
Franks And Sauerkraut
9 ingredients
Kal Bi Korean Ribs
6 ingredients
Grandma'S Best Dill Pickles
9 ingredients
Pickled Okra
9 ingredients
Celery Seed Dressing
7 ingredients
Chicken Pot Pie
12 ingredients
Related Products in Null
LIGHT mayo
Kroger
NOVA 4
Lindor Coconut Milk Chocolate Truffles
Lindt, Lindt & Sprungli (Usa) Inc.
E NOVA 4
Broccoli & Cheddar Cheese Quiche
Trader Joe's
D NOVA 4
Polish Dill Spears
Mt. Olive
E NOVA 4
Fine Assorted Collections
Ferrero Collection, Ferrero U.S.A. Incorporated
E NOVA 4
Kosher Dills
Mt. Olive
E NOVA 4
Soft Drink
Saranac
NOVA 4
Turkish Apricots
Northgate
NOVA 4
The Original Salty Sweet Mixed Nuts
Diamond Foods Inc.
E NOVA 4
Crushed Garlic
Trader Joe's
NOVA 1
BEEF STROGANOFF WITH ROASTED BUTTERNUT AND COUS-COUS
FIT FOOD 4U
NOVA 3
Pork Rinds
Kroger
E NOVA 4