Barcode: 00001101
Organic Goat Feed - Mash
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Available in
germany, india, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 471.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 24.0 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 5.8 g |
| Salt | — |
Ingredients
Maida, sugar, edible veg fat, salt,milk solids, yeast, vanilla powder, improvers
Recipes with Similar Ingredients
Mozzarella Cheese
4 ingredients
Cottage Cheese And Salsa Spread
10 ingredients
Goat Cheese Torta
8 ingredients
Basil Cheese Spread
6 ingredients
Grilled Chevron Chops(Beef Goat Chops)
4 ingredients
Jamaican Curried Goat
7 ingredients
Goat Cheese Quesadilla
13 ingredients
Spinach Salad With Oranges And Warm Goat Cheese
10 ingredients
Curried Goat
8 ingredients
Goat Cheese Calzone
9 ingredients
Sweet Potato Casserole
10 ingredients
Goat Meat Stew
12 ingredients
Related Products
Formaggini fuso pastorizzato
Emmi
E NOVA 3
Banana jogurth
Cristallina
C NOVA 4
Tête De Moine
Fromagerie
Yogourtpur
Emmi
C NOVA 3
Good day Boisson Lactée
Emmi
B NOVA 1
Cristallina
Cristallina
NOVA 4
Yogourt Mocca, ferme
Cristallina
C NOVA 3
Crème de gruyère
Chalet
E NOVA 3
Gerber extra
Gerber
D NOVA 4
Jogurtpur framboise Emmi
Emmi,Jogurtpur
C NOVA 3