Barcode: 0070038645894
Enriched egg noodles made with durum flour and egg yolks
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 382.0 kcal |
| Fat | 4.6 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 70.9 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 14.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Durum flour (wheat), egg yolks, niacin, iron (ferrous sulfate), thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid.
Allergens
gluten
Recipes with Similar Ingredients
Corn Crepes
8 ingredients
Butterscotch Torte
9 ingredients
Foolproof Hollandaise
6 ingredients
Boiled Custard
6 ingredients
Marshmallow Salad
8 ingredients
Chocolate Pie
6 ingredients
Bow Ties
7 ingredients
Chess Pie
8 ingredients
Graham Cracker Nut Torte
7 ingredients
Lemon Chiffon Pie
10 ingredients
Tasty Homestyle Noodles
6 ingredients
Coconut Pecan Topping
7 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Strawberry Preserve
Berry Hill
D NOVA 4 Eco-Score C
Olio extravergine di oliva
BASSO
B NOVA 2 Eco-Score D
Peanut Butter Spread
Peanut Delight
C NOVA 3 Eco-Score E
Bio Linsen Snack
Spar vital
A
Peanut Butter Flavour Hot Oat Cereal with Soy Protein
Quaker
C NOVA 4 Eco-Score D
Granola Protein
Bett’r
D NOVA 4 Eco-Score C
Seedless Strawberry Jam
Smucker's
A NOVA 4 Eco-Score A
Capelli D’angelo
Schär
B NOVA 1
Riz Basmati
Ben's Original
B NOVA 1
Dates Mejool
medjool plus
Eco-Score C
romania
solevita suc de portocale cu pulpa presare directa
Cheerios Veggie Blends Blueberry Banana
General Mills
NOVA 4 Eco-Score E