Barcode: 0011110980274
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 31.4 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 1.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
FARM RAISED CLAMS, BUTTER (CREAM, SALT), GARLIC, MODIFIED CORN STARCH, NATURAL BUTTER FLAVOR, LEMON, PARSLEY, CITRIC ACID.
Additives
e330
Recipes with Similar Ingredients
Speedy White Clam Sauce
5 ingredients
Clam Chowder
8 ingredients
Mike'S Fried Rice
9 ingredients
White Clam Sauce
7 ingredients
White Clam Sauce
8 ingredients
Clams And Cheese
8 ingredients
New England Clam Chowder(Serves 6)
9 ingredients
Clam Chowder
6 ingredients
Clam Pie(Appetizer)
10 ingredients
Spaghetti With Red Clam Sauce
10 ingredients
Clam Chowder
6 ingredients
Clam Fritters
7 ingredients
Related Products in Undefined
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4