Barcode: 00014472
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 75.6 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 15.6 g |
| Salt | — |
Ingredients
CALIFORNIA WILD RICE.
Recipes with Similar Ingredients
Breakfast Casserole(Serves 8)
8 ingredients
Ruth'S Jello Salad
6 ingredients
Oriental Rice
7 ingredients
Company Casserole
8 ingredients
Wild Rice Soup
15 ingredients
Chicken And Wild Rice
6 ingredients
Pork With Wild Rice
7 ingredients
Wild Rice Supreme
8 ingredients
Strawberry Angel Dessert
6 ingredients
Turkey And Wild Rice Casserole
11 ingredients
Rice Dish
6 ingredients
Scalloped Wild Onions
16 ingredients
Related Products in Null
Sauce Mix
S&B
E NOVA 4
Long Grain Enriched Rice
Rice Mill Inc.
NOVA 1
Sweet Cherry Peppers
Mezzetta, G.L. Mezzetta Inc.
E NOVA 3
Red Curry Spice
A Taste Of Thai
E NOVA 4
Great Seed Bread
United States Bakery
NOVA 4
Top Ramen Noodle Soup
Nissin
E NOVA 4
Coconut Butter
Maranatha, The Hain Celestial Group Inc.
D NOVA 1
Coconut Ginger Rice
A Taste Of Thai
D NOVA 4
Mountain White
Franz
NOVA 4
Organic Nine Grain All Natural Bread
Franz
D NOVA 3
Sweet Chili Sauce
A Taste Of Thai
E NOVA 4
Organic Great Seed
Willamette Valley
D NOVA 4