Barcode: 0007789043019
Enriched precooked instant long grain boil in bag white rice
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 6.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Enriched precooked parboiled long grain rice (rice, niacin, iron [ferric orthophosphate], thiamin [thiamin mononitrate], folic acid).
Recipes with Similar Ingredients
Cranberry-Apple-Orange Salad
6 ingredients
Tater Tot Casserole
8 ingredients
Patio Potatoes
8 ingredients
Breakfast Rolls
6 ingredients
Spinach Layer Salad
8 ingredients
Judy'S Vegetable Tortellini
9 ingredients
Cinnamon Pull-Aparts
25 ingredients
Sour Cream Potatoes
8 ingredients
Frito Salad
6 ingredients
Mexican Chicken
7 ingredients
Caramel Layer Chocolate Squares
7 ingredients
Swiss Vegetable Medley
6 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Strawberry Jam
Tesco
NOVA 4
Sultanas
Tesco
D NOVA 3
Chopped Tomatoes
Tesco
A NOVA 1
Porridge Oats
Tesco - The Grower's Harvest
A NOVA 1
Plain flour
Stockwell & Co, Tesco
A NOVA 1
Fresh Penne Pasta
Tesco
A NOVA 1
Cooked Beetroot
Tesco
C NOVA 1
White sub rolls
Tesco
C NOVA 4
Part Baked Baguettes
H.W. Nevill's
C NOVA 3
WHITE FARMHOUSE
TESCO
B NOVA 4
Baked Beans in tomato sauce
Stockwell & Co.
B NOVA 4
Self Raising Flour
Tesco
C