Barcode: 0021130127108
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 141.0 kcal |
| Fat | 6.3 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 19.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Swordfish (xiphias gladius).
Recipes with Similar Ingredients
Swordfish Steaks
12 ingredients
Broiled Swordfish With Apricot-Mustard Glaze
4 ingredients
Grilled Swordfish Steaks
6 ingredients
Grilled Fish Tacos
3 ingredients
Baked Swordfish
5 ingredients
Honey-Mustard Swordfish
7 ingredients
Grilled Swordfish Steaks With Pesto
2 ingredients
Swordfish Wrapped In Eggplant With Peppers, Cherry Tomatoes And
11 ingredients
Sword In The Bag
7 ingredients
Fabulous Swordfish Kabobs
14 ingredients
Tuna Or Swordfish With Tomato-Arugula Salsa
9 ingredients
Swordfish And Fruit Kabobs
12 ingredients
Related Products in Seafood
ปูอัด
คานิจัง
C NOVA 4
ปุ้มปุ้ย หอยลายผัดขี้เมา
Pompui,ปุ้มปุ้ย
E
ปลาซาร์ดีนในซอสมะเขือเทศเข้มข้น
ปุ้มปุ้ย,pumpui
B
ปลาแมคเคอเรลในซอสมะเขือเทศ
นกพิราบ,pigeon brand
A NOVA 4
เนื้อปลาบดปรุงรสผสมกลิ่นปู
tvi
C NOVA 4
Shrimp Paste / Garnelenpaste
Pantainorasingh brand
E NOVA 4
ปลาซาร์ดีนทอดรสเผ็ด
TCB,ทีซีบี
E
ปลาแมคเคอเรลในซอสมะเขือเทศเข้มข้นพิเศษ
ปุ้มปุ้ย,pumpui
C
ปลากระปอง Sumago
ซูมาโก, SUMACO
B NOVA 4
ปลาซาร์ดีนทอดราดพริก
TCB,ทีซีบี
E
เนื้อปลาบดปรุงรสสอดไส้ครีมชิสไข่ปลาบิน - 90 g
TVI,ทีวีไอ
D NOVA 4
ปลาแมคเคอเรลในซอสมะเขือเทศรสเข้มข้น
ปุ้มปุ้ย,pumpui
C